Informatica je na vedoucí pozici v "Gartner 2014 Enterprise Integration Platform-as-a-Service Magic Quadrant"

Gartner předpovídá výrazný růst trhu iPaaS v průběhu dalších pěti let.

 
 

Informatica (Nasdaq:INFA), vedoucí nezávislý dodavatel software pro integraci dat, dnes oznámila, že čelní IT analytická a poradenská společnost Gartner umístila společnost Informatica na vedoucí pozici ve svém reportu "2014 Magic Quadranr for Enterprise Integration Platform-as-a-Service(iPaaS)".

 

Kompletní report je dostupný zde: www.informatica.com/us/ipaas-magic-quadrant

 

V reportu se uvádí, že iPaaS umožňuje implementovat projekty pro integraci dat v jakékoliv kombinaci cloud a on-promise (lokálních) koncových bodů, zahrnujících zdroje dat, aplikace, SOA servisy, API rozhraní a procesy.

 

Dle analýzy společnosti Gartner je iPaaS trh připravený na dramatický růst v příštích pěti letech, s ročním nárůstem 30% v období 2013 - 2017.

 

Mezi iPaaS růstové drivery patří explose CSI, MAI, API a trend "Internet of Things. Gartner také predikuje růst iPaaS z důvodu implementace těchto řešení malými nebo středně velkými společnostmi (SMBs), díky nízkým vstupním nákladům a jednoduchosti použití.

 

“Věříme, že vedoucí pozice v Gartner Magic Quadrant for Enterprise iPaaS odkazuje na kvalitu našeho iPaaS řešení, které je vysoce spolehlivé díky našim globálním zákazníkům, a je schopné zajistit bezpěčné zpracování miliard transakcí každý den skrze celé spektrum informací. Řešení zahrnuje software-as-a-service aplikace, on-permisse aplikace, databáze, soubory, a zdroje mobilních a sociálních dat,” řekl Ash Kulkami – vice prezident a generální manažer divize Data Integration. “Zákazníci rychle adaptují Hybrid IT strategie kombinující investice do Cloud a on-permisse systémů. Naše iPaaS řešení pomáhá vytvořit unifikované business procesy zahrnující real-time data, servisy nebo integrační procesy – a plně tak využít potenciál aplikací v Cloudu.”
 
© 2010 INFA Partner, s.r.o