2015


Gartner umístil společnost Informatica jako lídra v „2014 Data Masking Technology Magic Quadrant“

Společnost Informatica (Nasdaq:INFA), vedoucí nezávislý dodavatel software pro integraci dat, oznámila, že analytici společnosti Gartner umístili společnost Informatica na vedoucí pozici v reportu  „ 2014 Magic Quadrant for Data Masking Technology “ publikovaném 10. prosince 2014.

 
 

Kompletní report obsahující graf kvadrantu naleznete zde: http://www.informatica.com/us/magic-quadrant-data-masking

Analytici společnosti Gartner v reportu uvádějí, že skandály v souvislosti ze ztrátou citlivých dat zvýraznily potřebu po lepší ochraně dat, speciálně proti vnitřním útokům. Maskování dat, které je zaměřeno na ochranu jak proti vnitřním, tak i proti vnějším útokům, je nutná technologie pro zabezpečení společností a vládních organizací.

Implementace maskování dat (DM - data masking) pomáhá společnostem zvyšovat úroveň zabezpečení a ochrany osobních údajů. Vedle toho jim DM pomáhá být v souladu s požadavky a normami ochrany osobních údajů, doporučenými regulačními orgány (například PCI Data Security Standard [DSS] a Health Insurance Portability and Accountability Act [HIPAA]).

Report také poznamenává: “Stále více společností stanovuje DM jako jednu z povinných součástí jejich zabezpečovacích strategií. Tento průzkum pomáhá manažerům bezpečnosti, ochrany osobních údajů, vývoje aplikací a testování, hodnotit vývoj DM trendů a implementovat tyto praktiky do jejich DM strategie.”

Amit Walia, vice-president a generální manažer společnosti Informatica v oblasti ochrany dat, uvedl:” Jsme poctěni, že Gartner již třetím rokem po sobě umístil společnost Informatica jako lídra ve svém reportu Magic Quadrant for Data Masking Technology. Věříme, že maskování dat se stává důležitým řešením pro společnosti a vládní organizace, které chtějí svá data zabezpečit proti kybernetickým útokům a proti narušení bezpečnosti osobních údajů. Software pro maskování dat společnosti Informatica poskytuje ochranu citlivých dat s vyšší produktivitou a nižšími náklady.”

Produkty pro maskování dat společnosti Informatica, zahrnující Informatica Dynamic Data Masking a Informatica Persistent  Data Masking, dynamicky maskují citlivá data proti neoprávněným přístupům, nebo permanentně a nevratně maskují neprodukční data. S tímto software mohou IT organizace být v souladu s požadavky ochrany osobních údajů a mohou snížit riziko úniku dat.

Informatica Dynamic Data Masking je vysoce výkonný, škálovatelný maskovací software pro ochranu citlivých dat. Lze jej integrovat s LDAP, ActiveDirectory a se systémy pro správu identit, aby blokoval nebo maskoval citlivé a důvěrné informace a zamezil neoprávněný přístup k produkčním databázím.

Informatica Persistent Data Masking je vysoce škálovatelný a výkonný software pro maskování dat a jejich zabezpečení. Ochraňuje citlivá data neprodukčních prostředích vytvořením maskovaných vývojových, testovacích a školících kopií dat, a tím snižuje riziko úniku citlivých dat.
 
© 2010 INFA Partner, s.r.o