2015


Informatica CEO Sohaib Abbasi představuje inovace pro nejbližší budoucnost

Odhalení produktové strategii pro "All Things Data"
 
 

Informatica Wolrd, Las Vegas 12. května 2015

Společnost Informatica (Nasdaq:INFA), vedoucí nezávislý dodavatel software pro integraci dat, představila klíčové inovace v oblasti Informatica Intelligent Data Platform (IDP) pro integraci, přípravu, správu a ochranu dat. V nové výpočetní éře se svět dat rozšiřuje za hranice transakčních dat v databázových aplikacích a cloudových službách, a nově zahrnuje interakční data ze sociálních médií, mobilních aplikací a z Internet of Things (IoT). Předseda a výkonný ředitel Sohaib Abbasi nastínil na 16. výroční konferenci Informatica World v Las Vegas produktovou inovační strategii pro novou éeru "Data Ready Enterprise".

Mezi nové klíčové inovace patří:

Projekt “Atlantic” pro integraci v cloudu

Projekt Atlantic využívá generické algoritmy pro automatické odvozování struktury a sémantiky strojových interakčních dat, která následně integruje se strukturovanými transakčními daty. Projekt Atlantic bude integrován v Informatica Cloud a v IDP pro integraci dat - transakčních a interakčních – v cloudu nebo on-premise.

Projekt “Sonoma” pro integraci Big dat

Cílem projektu Sonoma, určeného pro pro projekty v oblasti Big data, je zlepšení agility data scientistů a lepší IT governance. Organizace stále častěji využívají koncept data lake na Hadoop platformě. Projekt Sonoma usnadní vývojářům cestu jak najít, získat, zpracovat, poskytovat a zabezpečit data (transakční i interakční) spravovaná v Hadoop data lake.

Informatica Rev pro snadnou přípravu dat běžnými uživateli

Informatica Rev zjednodušuje formou samoobslužného přístupu běžným uživatelům přípravu dat. Využívá průvodce pro úlohy typu pročištění, kombinování nebo obohacení dat. Nástrojem Informatica Rev business uživatelé snadno sloučí data z více zdrojů, standardizují je a připraví pro analýzu ve vizualizačních nástrojích. Informatica Rev následně automaticky vygeneruje mapování pro IT vývojáře a administrátory.

Social360 pro Internet of Master Data

Informatica MDM nyní nabízí řešení Social360 pro zobrazení master dat, vztahů a souvisejících interakcí, včetně vstupů ze sociálních médií. Informatica MDM umožňuje díky propojením transakcí se sociálními relacemi identifikovat klíčové osoby u nejdůležitějších zákazníků. Řešení Informatica Big Data Relationship Management, navrženo nativně pro Hadoop platformu, efektivně identifikuje různé typy vazeb (household, social) skrze miliardy záznamů reprezentujících miliony lidí.

Informatica Secure@Source

Secure@Source definuje novou bezpečnostní kategorii Data Security Intelligence and Analytics, jejíž cílem je snížení nebezpeční úniku dat v tradičních databázích i na platformě Hadoop. Secure@Source snižuje riziko úniku dat díky detekci, klasivikaci a monitorování rizik spojených s  užíváním citlivých dat. Poslední měsíc Secure@Source vyhrálo zlatou medaily za nejlepší bezpečnostní produkt na konferenci RSA.  

 
© 2010 INFA Partner, s.r.o